Bağlarbaşı - ÜSKÜDAR / İSTANBUL   

   

4-Hijyenik Şartlarda Her Mevsim Tam Kurutma

Yıkama ve durulaması tamamlanan halıların kısa sürede ve daha sağlıklı kurutulabilmesi için rulo tip sıkma kazanları/santrifüjler kullanılmaktadır.Santrifüj edilerek suyu alınmış nemli halıların tamamen kurutulması ise kurutma odalarında yapılmaktadır.Halılar,kurutma odalarında askılara alınarak,doğalgaz klimalarından içeriye düşük sıcaklıkta kuru hava basılmakta;ısınmayla birlikte açığa çıkan nem nem alma makineleri ile suya dönüştürülüp tahliye edilmektedir.
Isının yüksek olduğu mevsimlerde doğal ısıdan da yararlanılmakta;bu amaçla halılar,üzeri polikarbonat levhalar kaplı teraslara alınıp, doğrudan güneş ışığına ve toza maruz bırakılmadan fanlama yapılıp havalandırılarak,hijyenik şartlarda kurutulmaktadır.
1 Yıkama Öncesi Toz Alma
Toz akarlarının(mite),allerjen mikroorganizmaların ve bakterilerin çok sevdiği mekanlar olan halılarda, daha hijyenik bir temizlik elde etmek için...


2Leke Çıkarma Çalışmaları ve Antibakteriyel Yıkama
Her çeşit halı ve lekede güvenle kullanılabilen leke çıkarıcılardan yararlanılarak lekeler üzerinde titizlikle çalışılmakta ve sabitlenerek renk oluşturmuş lekeler dışında bütün lekeler çıkarılmaktadır.
Tozu alınan halılar dokuma ,elyaf ve renk hassasiyetlerine göre gruplandırılarak.....


3
Dezenfeksiyon ve Durulama
Cansız yüzeylerde hastalık yapma özelliği olan mikroorganizmaların
fiziksel/kimyasal yollarla azaltılması veya yok edilmesi
anlamına gelen dezenfeksiyon hususuna halı yıkamanın her safhasında azami özen gösterilmektedir.
Durulama halı yıkamanın önemli safhalarındandır.Durulaması iyi yapılmadan kurutulmuş halı ....4
Hijyenik Şartlarda Her Mevsim Tam Kurutma
Yıkama ve durulaması tamamlanan halıların kısa sürede ve sağlıklı kurutulabilmesi için....
5

Hav Tarama /Vakum /Ambalaj
Kuruyan halılar,üzerlerinde olabilecek yatım bozuklukları,fırça izleri ve pamukcuklanmaları giderme amacıyla...


 

 AY-TÜR HALI YIKAMA 
İcadiye Mahallesi,Türkan Hatun Sk. No:34/1A  Kuzguncuk-Bağlarbaşı/ÜSKÜDAR/İSTANBUL

0 216 310 99 08 - 0 216 391 91 39   
Etiketler: halı yıkama halıyıkama hali yikama halı yıkamak halı yıkamacı halı yıkama firması halı yıkama şirketleri halı yıkama firmaları halı temizlik halı temizliği halı yıkama yerleri halı yıkama merkezleri halı yıkama tesisleri üsküdar halı yıkama ümraniye halı yıkama çekmeköy halı yıkama ataşehir halı yıkama kadıköy halı yıkama göztepe halı yıkama çengelköy halı yıkama acıbadem halı yıkama koşuyolu  halı yıkama istanbul anadolu yakası halı yıkama maltepe halı yıkama bostancı halı yıkama