Bağlarbaşı - ÜSKÜDAR / İSTANBUL   

                      
 

 

 

                                                                    

              Zamanınız size kalsın...
 

 

 
Vibrasyon ve vakum uygulamalarıyla toz ve kumdan arındırılarak dokuma ,elyaf ve renk hassasiyetlerine göre gruplandırılan halılarınız;
Renk koruyuculu,organik ve dezenfektan özellikte halı yıkama şampuanları,leke çıkarıcılar ve yıkama kalitesi arttırılmış su kullanılarak konveyör bant sisteminde otomatik  yada yarı otomatik makinelerden istifade edilerek tek tek yıkanmaktadır.
Baskı ve devirleri ayarlanabilir disk fırçalardan oluşan fırça platformu,ıslatma,şampuanlama,küreme(gelberi) gibi ünitelerin yer aldığı otomatik konveyör bant sistemli ana yıkama safhasında,arzu edilen ve mümkün olabilecek temizlik elde edilene kadar YIKAMA ve DURULAMA çalışmaları devam ettirilmekte; halı tabanı, kenar ve saçaklar üzerinde ise ayrıca ve hassasiyetle durulmaktadır.
Durulanan halıları daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde kurutabilmek için rulo tip santrifüjler kullanılmaktadır.Katlanıp kırılmadan,herhangi bir deformasyona maruz bırakılmadan rulo halinde santrifüj edilen halıların suyu bu makinelerde büyük oranda alınmaktadır. 
Santrifüj edilerek suyu alınmış halıların tamamen kurutulması ise kurutma odalarında yapılmaktadır.Halılar, amaca uygun dizayn edilmiş askılara alınarak,doğalgaz klimalarından kuru hava basılmakta;ısınmayla birlikte açığa çıkan nem,nem alma makineleriyle suya dönüştürülüp tahliye edilmektedir. Isının yüksek olduğu mevsimlerde doğal ısıdan da yararlanılmakta;bu amaçla halılar,üzeri polikarbonat levhalar kaplı teraslara alınıp, doğrudan güneş ışığına ve toza maruz bırakılmadan fanlama yöntemiyle havalandırılarak kurutulmaktadır.
Kuruyan halılar,yıkama ve kurutma esnasında üzerlerinde oluşabilecek yatım bozuklukları,fırça izleri ve pamukcuklanmaları giderme amacıyla hav yatım yönüne tarama ve vakumlama işlemlerinden geçirildikten sonra, taşıma esnasında yeniden kirlenme ve tozlanmalara karşı tek tek poşetlenerek servis edilmektedir. 


 

 

 AY-TÜR HALI YIKAMA 
İcadiye Mahallesi,Türkan Hatun Sk. No:34/1A  Kuzguncuk-Bağlarbaşı/ÜSKÜDAR/İSTANBUL

0 216 310 99 08 - 0 216 391 91 39   
Etiketler: halı yıkama halıyıkama hali yikama halı yıkamak halı yıkamacı halı yıkama firması halı yıkama şirketleri halı yıkama firmaları halı temizlik halı temizliği halı yıkama yerleri halı yıkama merkezleri halı yıkama tesisleri üsküdar halı yıkama ümraniye halı yıkama çekmeköy halı yıkama ataşehir halı yıkama kadıköy halı yıkama göztepe halı yıkama çengelköy halı yıkama acıbadem halı yıkama koşuyolu  halı yıkama istanbul anadolu yakası halı yıkama maltepe halı yıkama bostancı halı yıkama